Skip to content Skip to footer
WEB sluzba_doch

Doplňkové penzijní spoření na slušný život v důchodu

Současný systém penzijního zabezpečení s určitostí nebude stačit na krytí vašich nákladů ve stáří. Spoléhat se na to, že důchod ze státního, tedy z prvního pilíře zajistí důstojnou penzi je příliš riskantní. Nejjistější formou je spoření si dlouhodobě na vlastním účastnickém účtu doplňkového penzijního spoření a nechat naspořené prostředky během doby spoření vydělávat.

Pomůžeme vám s výběrem správného doplňkového penzijního spoření nejen pro lepší životní úroveň během podzimu vašeho života, ale také proto, abyste se nemuseli vzdát svých koníčků.

Proč si spořit na důchod?

Bohužel, současně nastavený systém důchodového zabezpečení je jen těžko udržitelný. Problémem je také stárnutí obyvatelstva a předpoklad, že v budoucnosti na důchodce prostě nebude mít kdo pracovat.

Vaše naspořené peníze nebudou použity k vyplácení jiných důchodců, ale zůstanou vám k zajištění vašeho důstojného důchodu.

Výhodou penzijního investování je, že naspořené prostředky jsou investovány ve výnosných fondech a tak se vám z dlouhodobého hlediska dokážou pěkně zhodnotit.

4 pilíře penzijního zabezpečení

Kdysi se důchodové zabezpečení v České republice dělilo až na 4 pilíře. Nicméně, II. pilíř byl zrušen v roce 2016, a tak dnes můžeme mluvit už jen o I., III. a IV. pilíři. I. pilíř představuje povinné důchodové pojištění a je průběžně financováno z vašeho příjmu (zaměstnance nebo podnikatele). III. pilíř znamená dobrovolné penzijní spoření jednotlivce s příspěvkem státu až 230 Kč měsíčně. Na tento typ spoření vám může dobrovolně přispět i váš zaměstnavatel. Zcela nezávislým je IV. pilíř, který představuje spořící produkty mimo státní regulativy.

Když vám přispěje i zaměstnavatel:
III. pilíř

III. pilíř je výhodný do určité míry pro ty, kterým do něj přispívá i zaměstnavatel. Nechte si poradit našimi specialisty, jestli je výhodný i pro vás.

Chci spoření

    kontaktujte nás

    Poraďte se
    s našimi specialisty
    v oblasti spoření
    a investování